Home / Kryesoret / Lidhja Demokratike: As Gjorge Ivanovi nuk mund t’i ikë përgjegjësisë

Lidhja Demokratike: As Gjorge Ivanovi nuk mund t’i ikë përgjegjësisë

Lidhja Demokratike e Maqedonisë (LD) i ka dënuar deklaratat e kryetarit të shtetit, Gjorge Ivanov, për faljen e, siç thonë, atyre që morën pjesë në vjedhjen dhe destabilizimin e vendit,

 

Kjo parti dënon edhe sulmet e paargumentuara ndaj ambasadores gjermane në Shkup. LD-ja e porositë Ivanovin se qytetarët, siç thonë, janë përcaktuar për ndryshime, drejtësi, stabilitet dhe se ndryshimet janë duke ndodhur dhe askush nuk mund t’i ndalojë.

Për këtë parti, përgjegjësisë nuk do të mund t’i ikë as Gjorge Ivanovi.

Gjithashtu lexo

Tym, zjarr e mbeturina në komunat shqiptare, politikanët bëhen gati për fushatë,rinia pa shpresa

Partitë shqiptare në Maqedoni kanë filluar përgatitjen për fushatën e zgjedhjeve lokale të cilat pritet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *