Home / Lajme / Botë / Lind në Siri fëmija me dy koka

Lind në Siri fëmija me dy koka

Një fëmijë me dy koka ka lindur në Sirinë veri-perëndimore dhe ndodhet në terapi intensive në një spital të Turqisë.

Lajmi bëhet i ditur nga televizioni panarab Arabiya, duke cituar burime mjekësore të rajonit të Idlibit, i cili gjendet jashtë kontrollit qeveritar dhe prej vitesh teatër i bombardimeve intensive ruse, qeveritare siriane dhe amerikane.

Zona ku lindi i vogli, ka qenë shpesh shënjestër e sulmeve kimike nga 2012 deri më sot.

Përdorimi i fundit i mundshëm i armëve kimike në zonën ku lindi foshnja, ka ndodhur në prill dhe ka shkaktuar vdekjen e dhjetëra personave.

Gjithashtu lexo

Sulmi në Barcelonë, shqiptarja filmon ndalimin e të dyshuarit: Shpëtova për 50 sekonda

Një shqiptare, punonjëse e një dyqani në vendngjarje ka filmuar dhe dëshmuar të gjithë ngjarjen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *