Home / Kryesoret / Lista e borxhlinjve: Gjithsej 230 milionë euro borxh kanë subjektet e ndryshme në Maqedoni

Lista e borxhlinjve: Gjithsej 230 milionë euro borxh kanë subjektet e ndryshme në Maqedoni

Drejtoria e të Hyrave Publike (DHP) e ka publikuar listën më të re të borxhlinjëve ku janë përfshirë 4425 subjekte, firma, qytetarë, ndërmarrje publike,

Të gjithë këta kanë një borxhprej 230 milionë euro për taksa në fitim, taksa personale dhe të hyra tjera. Borxhli më i madh është gjigant i tekstilit në Ohër ”Ad Oteks”, që ka 11 milionë euro.

Nga ndërmarrjet publike më së shumti borxh ka ”Rrugët e Maqedonisë”, rreth shtatë milionë euro, pastaj Radio Televizioni i Maqedonisë, 1.4 milionë euro.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *