Home / Lajme / Rajon / Lladrovci bën homazhe në varrezat e të vrarëve në fundprillin e 99-ës

Lladrovci bën homazhe në varrezat e të vrarëve në fundprillin e 99-ës

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, bëri homazhe në të gjitha varrezat e të vrarëve në fundprillin e 99-ës.

Më rastin e shënimit të 18-vjetorit të rënies së 40 dëshmorëve dhe 235 martirëve të fshatrave, Vërboc, Shtuticë, Polluzhë, Tërstenik, Gllobar e Polac, Lladrovci ka bërë homazhe ne të gjitha varrezat e të rënëve në këto fshatra dhe ka vënë kurora lulesh, transmeton Klan Kosova.

Para se të mbahej tubimi përkujtimor në Shtuticë të Drenasit, Lladrovci me bashkëpunëtorë e mijëra familje, kanë bërë homazhe dhe kanë venë kurora lulesh në varrezat e fshatit Vërboc, Gllobar, Tërstenik, Polluzhë, Shtuticë e Polac.

Gjithashtu lexo

Një polic turk është vrarë nga luftëtari i SHI-së në stacionin policor në Stamboll

Një polic turk mbrëmë është goditur me thikë për vdekje në stacionin policor në Stamboll …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *