Home / Kryesoret / Llatas thirret në Prokurorinë Speciale Publike, nuk jepen detaje shtesë

Llatas thirret në Prokurorinë Speciale Publike, nuk jepen detaje shtesë

Redaktori i Televizionit Sitel, Dragan Pavlloviq-Llatas ka qenë ftuar që të jep dëshminë e tij në Prokurorinë Speciale Publike (PSP),

 

PSP-ja nuk sqaron asgjë se për cilën lëndë hetimore është ftuar Llatas që të jep dëshmi, i cili ka deklaraur se bëhet fjalë për diçka personale.

Përndryshe, Llatas është i dyshuar në dy lëndë hetimore, ”Total” dhe ”Lëndina”. Në këto lëndë, Llatas dyshohet për ndërtim pa leje të shtëpive luksoze në Zelenikovë, si edhe për evazion fiskal.

Gjithashtu lexo

Tym, zjarr e mbeturina në komunat shqiptare, politikanët bëhen gati për fushatë,rinia pa shpresa

Partitë shqiptare në Maqedoni kanë filluar përgatitjen për fushatën e zgjedhjeve lokale të cilat pritet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *