Home / Kryesoret / Londra: Jemi të gatshëm të bashkëpunojmë me Talat Xhaferin

Londra: Jemi të gatshëm të bashkëpunojmë me Talat Xhaferin

Zyra e Jashtme britanike e ka përshëndetur zgjedhjen e kryetarit të ri të Kuvendit të Maqedonisë dhe bën thirrje për transferim të papenguar dhe të qetë të qeverisjes, përcjell Telegrafi Maqedoni.

 Në njoftimin zyrtar të Ambasadës britanike në Shkup thuhet se Mbretëria e Bashkuar është e gatshme që të bashkëpunojë me kryetarin e ri të Kuvendit, si edhe kërkojnë formimin sa më të shpejtë të qeverisë së re.

Mbretëria e Bashkuar kërkon nga liderët që të përmbahen ndaj nxitjes së tendosjeve ndëretnike në Maqedoni. Njiherit bëjnë thirrje që të mos pengohet policia në kryerjen e detyrave që ka.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *