Home / Kryesoret / LR PDSH caktoi grupin negociues për qeverinë e re të Maqedonisë

LR PDSH caktoi grupin negociues për qeverinë e re të Maqedonisë

LR-PDSH ka mbajtur mbledhjen e Kryesisë Qendrore nën Kryesimin e Sekretarit Gjeneral të LR PDSH, z. Arben Taravari, u diskutua ndër tjerash edhe për pjesëmarrjen e LR PDSH në Qeverinë reformatore.

“Pas diskutimeve dhe analizave të shumta Kryesia Qendrore në formë unanime, e autorizojë grupin negocues i cili është i zgjedhur nga Kryesia Qendrore e LR PDSH-së që të negociojë për të gjitha detalet dhe modalitetet për bashkëqeverisjen me LSDM-në duke i nënvizuar, strategjitë dhe prioritetet politike.
Po ashtu Kryesia Qendrore e LR PDSH solli vendim unanim për ta autorizuar Kryesinë e ngushtë të partisë për marrjen e vendimit final për pjesëmarrje në Qeveri pas përfundimit dhe epilogut të negociatave që do të zhvillohen ditët në vijim”, thuhet në njoftimin për media nga kjo parti.

Gjithashtu lexo

Tym, zjarr e mbeturina në komunat shqiptare, politikanët bëhen gati për fushatë,rinia pa shpresa

Partitë shqiptare në Maqedoni kanë filluar përgatitjen për fushatën e zgjedhjeve lokale të cilat pritet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *