Home / Kryesoret / LSDM dërgon në Kuvend propozimin për heqjen e testimit ekstern

LSDM dërgon në Kuvend propozimin për heqjen e testimit ekstern

LSDM sot deri tek Kuvendi do të dorëzoj propozim për ndryshime në Ligjin për arsim, ka thënë sot deputeti i kësaj partie, Stefan Bogoev,

“Kemi premtuar se në mesin e ndryshimeve të para do të jetë edhe shfuqizimi i projektit të dëmshëm i ashtuquajtur testim ekstern. Dëshirojmë t’i mbrojmë prindërit dhe profesorët nga ky projekt i cili ka treguar rezultate negative”, tha Bogoev.

Ai shtoi se do t’i motivojnë nxënësit dhe shkollat jo nëpërmjet dënimeve por nëpërmjet shpërblimeve që të arrijnë rezultate më të mira

Gjithashtu lexo

Mot me diell me erë të dobët deri në mesatare

Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë me erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *