Home / Lajme / Maqedoni / LSDM: Formimi i Qeverisë së re është interes i lartë i Maqedonisë

LSDM: Formimi i Qeverisë së re është interes i lartë i Maqedonisë

Përmes një kumtese dërguar Telegrafit Maqedoni, LSDM-ja kërkon nga ish-kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Trajko Veljanoski, që ta lirojë kabinetin e tij për kryetarin e ri, Talat Xhaferi.

Sipas tyre, opinioni vendor dhe ai ndërkombëtar pret që pas zgjedhjes së kryetarit të ri, të zgjidhet edhe Qeveria e re. LSDM-ja konsideron se formimi i qeverisë së re është një hap i lartë i interesit shtetëror, ndaj të cilit hap nuk guxon askush që të veprojë në mënyrë kundërkushteteuse që është e dënueshme.

LSDM-ja thekson se dhuna në Kuvend, ku kishte tentimvrasje të deputetëve dhe dhunë ndaj gazetarëve, duhet që të hetohet deri në fund dhe dirugjuesit e saj duhet që të japin llogari.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *