Home / Lajme / Maqedoni / LSDM: Ivanov do të marrë kërkesën nga Xhaferi për të dhënë mandatin

LSDM: Ivanov do të marrë kërkesën nga Xhaferi për të dhënë mandatin

Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë është e bindur se procesi i dorëzimit të pushtetit do të vazhdojë, edhe pse pengohet nga pushteti në ikje,

”Ne do ta prezentojmë programin e qeverisë reformuese edhe para kryetarit të shtetit, Gjorge Ivanov i cili së shpejti do të merr një letër informuese nga kryetari i Kuvendit të Maqedonisë. Proceset demokratike në vend patjetër të ecin përpara edhe pse ka nëpërkëmbëza nga partia në pushtet. Reformat e qeverisë së re do të fillojnë dhe qytetarët menjëherë do t’i ndjenë ndryshimet” thonë nga LSDM.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *