Home / Kryesoret / LSDM: Janë të domosdoshme qeveri e re dhe zgjedhje lokale

LSDM: Janë të domosdoshme qeveri e re dhe zgjedhje lokale

Nga LSDM konsiderojnë se kryetari Gjorge Ivanov duhet menjëherë ta japë mandatin dhe me atë të mundësojë që kryetari i partisë Zoran Zaev shpejt të formojë Qeveri të re dhe atë ligjërisht të konfirmohet data për zgjedhjet lokale.

Nga partia konsiderojnë, siç thonë “vendosja me data për zgjedhjet lokale si në loto emision është përfundimisht joserioze dhe nuk çon askund” dhe se në VMRO-DPMNE duhet të mbisundojë arsyeja, partia të veprojë në mënyrë konstruktive dhe të mundësojë që Maqedonia të shkojë përpara.

Çdo ditë të re bllokadë të proceseve demokratike, shtohet në të, është dëm i ri mbi qytetarët dhe interesat shtetërore.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *