Home / Lajme / Maqedoni / LSDM: Koha e uzurpuesve si Gruevski ka mbaruar, ai nuk mund ta ndalojë formimin e qeverisë së re

LSDM: Koha e uzurpuesve si Gruevski ka mbaruar, ai nuk mund ta ndalojë formimin e qeverisë së re

LSDM-ja përmes një kumtese i është përgjigjur Nikolla Gruevskit, i cili sot kërkoi që sa më parë të mbahen zgjedhjet lokale së bashku me ato parlamentare. Nga LSDM thonë se, Gruevski duhet kuptojë se më shumë se një vit nuk është kryeministër dhe se OBRM-PDUKM-ja për shkak të tij është e izoluar dhe më e rëndësishmja thonë nga LSDM, të ndalojë të uzurpojë pushtetin në kurriz të qytetarëve,

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *