Home / Lajme / Botë / Luftë në Lindje të Ukrainës, fansat e Eurovizionit të distancuar nga festimet

Luftë në Lindje të Ukrainës, fansat e Eurovizionit të distancuar nga festimet

Ndërsa Kievi po pret me festë konkursin e Eurovizionit, mbështetësit e tij po përgatiten për një të shtunë pa gjallëri në Lindje të Ukrainës në luftë, gara madje nuk do të transmetohet as në televizion.

Shqetësimi mund të duket shumë i pavlerë për katër milionë banorë të rajoneve që po hyjnë në vitin e katërt të një konflikti që ka shkaktuar më shumë se 10.000 të vdekur.

Por fansat më të zjarrtë mendohet të regjistrojnë më shumë se 200 milionë teleshikues në këtë takim magjiplotë të modës së vjetër ku ndërthuren koroegrafi të zhurmshme dhe veshje ekstravegante.

Në rastin e Maria Tchkhan, këngëtare e muzikës xhaz e moshës 18 vjeçare. Ajo synon të kapërcejë vështirësitë për të parë finalen përkrah dy partnerëve të grupit të saj, i quajtur MMM, në një sallë provash të shkollës së saj të muzikës në Doneck, zonë rebele./atsh/

Image

Gjithashtu lexo

Dy terroristë hidhen në erë në Turqi

Dy terroristë nga organizata ekstremiste dhe e ndaluar “Partia maoiste komuniste” u ngritën në erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *