Home / Lajme / Botë / Macron akuzon mediat ruse për propagandë

Macron akuzon mediat ruse për propagandë

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, akuzoi të hënën mediat ruse “Russia Today” dhe “Sputnik”, se ishin mjete të ndikimit dhe propagandës kundër tij gjatë kampanjës së sivjetme për president të Francës.

 

Ai tha këtë duke u përgjigjur në pyetjen e mediave gjatë një konference për media me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin në Versajë, transmeton AFP.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *