Home / Lajme / Maqedoni / Manastiri Bigorski: Nuk kemi fshehur asnjë dhunues të përfshirë në sulmin në Kuvendin e Maqedonisë

Manastiri Bigorski: Nuk kemi fshehur asnjë dhunues të përfshirë në sulmin në Kuvendin e Maqedonisë

Manastiri Bigorski demanton shpekulimet në media për gjoja fshehjen e një numri të personave të përfshirë në naten e dhunshme të 27 prillit në Kuvendin e Maqedonisë.

 

Manastiri dënon keqpërdorimin e një fotografie, ndërkaq thonë se manastiri është i njohur për pranimin e vizitorëve, duke mos u interesuar për përkatësinë e tyre shoqërore dhe sjelljen.

Sipas tyre, puna gazetareske nuk duhet të bazohet në shpekulime dhe thashetheme, por në punë hulumtuese, duke shtuar se manastiri bashkëpunon me gjyqësorin.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *