Home / Lajme / Maqedoni / Marrëdhëniet Rusi-Maqedoni janë përmirësuar

Marrëdhëniet Rusi-Maqedoni janë përmirësuar

Kryetari i Federatës së Rusisë, Vladimir Putin, ka deklaruar se situata politike në Maqedoni duhet të zgjidhet sipas Kushtetutës së vendit,

 

Ai është i kënaqur që marrëdhëniet ruso-maqedonase janë përmirësuar dhe, siç thotë, ka lëvizje pozitive në shkëmbimin ekonomik ndërmjet dy vendeve. Në takimin me kryetarin e Maqedonisë, Gjorge Ivanov, putim ia ka uruar marrjen e mirënjohjes nga Kisha Ortodokse e Rusisë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *