Home / Lajme / Mashtroi punonjësit e Call Centerit, nën akuzë italiani

Mashtroi punonjësit e Call Centerit, nën akuzë italiani

Administratori i një Call Center -i në qytetin e Durrësit është vënë nën akuzë për mashtrim, pasi dyshohet se nuk ka paguar për disa muaj punonjësit.

Burime zyrtare bëjnë të ditur se Specialistët e Seksionit kundër Krimit Ekonomik dhe Financiar filluan procedimin penal në ngarkim të italianit me iniciale G.R.

Kanë qenë dy punonjës, Sh.H. 25 vjeç dhe F.F. 27 vjeç, të cilët kanë bërë kallëzim në polici, pasi italiani nuk i ka dhënë pagën për disa muaj, duke i mashtruar.

Gjithashtu lexo

VMRO nis fushatë, Maqedonia do të ketë probleme me marrëveshjen me Bullgarinë

Komiteti Qendror i partisë opozitare maqedonase VMRO-DPMNE ka thënë se takimin e fundit është diskutuar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *