Home / Kryesoret / Mediat serbe reagojnë ashpër ndaj flamurit shqiptar në Kuvendin e Maqedonisë

Mediat serbe reagojnë ashpër ndaj flamurit shqiptar në Kuvendin e Maqedonisë

Kryetari i zgjedhur i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi ka vendosur flamurin shqiptar në zyrën e tij në Kuvend. Menjëherë pas këtij veprimi kanë reaguar ashpër mediat serbe.

Media e Beogradit, “b92” ka raportuar për këtë vendosjen e flamurit shqiptar në zyrën e kryetarit të Kuvendit të Maqedonisë.

“Xhaferi në kabinetin e tij ka sjellë dy flamuj, atë të Shqipërisë dhe të Maqedonisë. Ato i ka vendosur në afërsi të pikturës së Nikola Martinoski”.

 

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *