Home / Lajme / Botë / Mej dhe Korbin e ndërprenë fushatën zgjedhore pas sulmit në Mançester

Mej dhe Korbin e ndërprenë fushatën zgjedhore pas sulmit në Mançester

Kryeministrja britanike Tereza Mej dhe lideri i Partisë Laburiste opozitare Xheremi Korbin arrin marrëveshje për ta ndërprerë fushatën zgjedhore pas sulmit terrorist në Mançester, ku e humbën jetën 19 persona.

Korbin theksoi se ka biseduar me Mej pas shpërthimit në koncert dhe të dy janë pajtuar se fushatat për zgjedhjet e parakohshme parlamentare më 8 qershor duhet të ndërpritet derisa nuk arrihet marrëveshje për vazhdim.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *