Home / Kryesoret / Memedi: Do të angazhohemi maksimalisht për përmirësimin e jetës së qytetarëve

Memedi: Do të angazhohemi maksimalisht për përmirësimin e jetës së qytetarëve

Deputeti i Aleancës për Shqiptarët, Vesel Memedi, në diskutimin e Kuvendit për votimin e qeverisë së re tha se ai si deputet dhe kandidati i partisë së tij për ministër do të japin maksimumin që të përmirësohet situata në vend,

 

Ai gjithashtu shtoi se do të angazhohet që të ndryshojë fjalorin e përdorur deri më sot nga politikanët në Maqedoni. Ai i bëri thirrje mandatarit Zoran Zaev, që e pret një punë e vështirë dhe i tha se do ta mbështesë për ligjet dhe vendimet që do sjell në Kuvend.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *