Home / Lajme / Meta: Jam i kënaqur që kriza në Maqedoni shkon drejt fundit

Meta: Jam i kënaqur që kriza në Maqedoni shkon drejt fundit

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, u shpreh i kënaqur që kriza politike në Maqedoni shkon drejt fundit. Meta foli në mitingun parazgjedhor në Korçë, që ishte i vizituar edhe nga maqedonas.

Meta theksoi se të drejtat e çdo bashkësie etnike në Shqipëri, janë të rëndësishme dhe se tregojnë shkallën e demokracisë dhe tolerancës në shoqëri.

Në zgjedhjet parlamentare në Shqipëri, do të garojnë edhe deputetë maqedonas

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *