Home / Lajme / Botë / DELEGATI SHQIPTARË NË OBERHAUSEN FTONË TË GJITHË SHQIPTARËT TË PËRKRAHIN CDU-në NË NORDRHEIN WESTFALEN NË ZGJEDHJET

DELEGATI SHQIPTARË NË OBERHAUSEN FTONË TË GJITHË SHQIPTARËT TË PËRKRAHIN CDU-në NË NORDRHEIN WESTFALEN NË ZGJEDHJET

Më 14 Maj të vitit 2017 në Republikën Nordrain Westfalisë do të mbahen zgjedhjet e reja për Parlamentin e Republikës së Nordrain Westfalis. Për postin e kryeministrit kandidon Kandidati i CDU-së Armin Laschet. Armin Laschet është politikan me një përvojë të gjatë i cili është edhe Deputet i Bundestagut Gjerman, nënkryetar i CDU-së Gjermanisë dhe kryen njëkohësisht edhe shumë funksione tjera në partinë e z.Merkel, tha për Televizionin Koha Mevaip Beari.

Në fund ftoj gjithë shqiptarët në këtë Republikë që të dalin në zgjedhje dhe ta votojnë CDU-në, parti e cila ka berë dhe po bën jashtëzakonisht shumë në përkrahje të çështjes shqiptare në përgjithësi, tha Mevaip Beari, transmeton Televizioni Koha.

Gjithashtu lexo

Nga shtatori çerdhet me dy ndërrime, ja oraret

Nga shtatori çerdhet do të fillojnë të punojnë me dy ndërrime. Kështu njoftoi sot ministra …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *