Home / Kryesoret / Mijëra pushkë dhe mitralozë drejt kufirit Serbi – Maqedoni

Mijëra pushkë dhe mitralozë drejt kufirit Serbi – Maqedoni

Agjencia e Sigurimit Ushtarak të Serbisë javën e kaluar ka konfiskuar një sasi të madhe të armatimit në Jug të Serbisë, që në mënyrë ilegale është dashur të transferohet në Maqedoni.

Ky është një informacion i plasuar në gazetën Blic, por që ende nuk dihet nëse është i vërtetë, ose propagandë serbe për nxitje të situatës në Maqedoni, transmeton Gazeta Lajm.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *