Home / Lajme / Rajon / Milaim Zeka duke qarë: Këta janë tradhtarët e Kosovës (Video)

Milaim Zeka duke qarë: Këta janë tradhtarët e Kosovës (Video)

Derisa rrëfente momente nga raportimet e lufës, Milaim Zeka ka përmendur punën që Tahir Desku ka bërë si gazetar atëkohë.

Me mbi 700 orë raportime nga kufta, Zeka thotë se Tahir Desku ka mbetur si mos më keq pas luftës.

Madje, sipas tij, ishte kjo gjendje që e çoi deri tek vdekja. Nuk arriti t’i mbajë lotët derisa tregonte gjendjen e tmerrshme të Deskut tash pas sa vitesh liri.

Akuzon Hashim Thaçin dhe të gjithë të tjerët për gjendjen e gazetarit te luftës… Ai akuzon krerët e luftës për vdekjen e Deskut.

Ky është momenti kur Milaim Zeka nuk i përmban lotët teksa rrëfen për gazetarin e ndjerë.

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *