Home / Kryesoret / Ministria e Shëndetësisë dhe Pushtetit Lokal i shkojnë Aleancës

Ministria e Shëndetësisë dhe Pushtetit Lokal i shkojnë Aleancës

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë Qendrore në Reçicë të Vogël ka konfirmuar edhe emrat e ministrave të rinj në Qeverinë e re në mes Aleancës dhe LSDM-së që pritet të finalizohet të hënën.

I pyetur nga gazetarët për ministrinë e Shëndetësisë, Ahmeti theksoi se kjo ministri i takon Aleancës për Shqiptarët, gjithashtu edhe ministria e Pushtetit Lokal.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *