Home / Sport / Monako shpallet kampion, Ekipi i Principatës merr titullin ne Francë, pas 17 vitesh

Monako shpallet kampion, Ekipi i Principatës merr titullin ne Francë, pas 17 vitesh

Monako ka fituar përballë Sant Ettine 2-0 dhe është shpallur kampion në Francë.

Kjo ndoshta për te tetën herë në historinë e klubit që herën  e fundit kishte fituar para 17 viteve.
Në ndeshjen e prapambetur të javës së 31-të skuadra monegaske mundi 2-0 St.Ettiene duke zyrtarizuar dhe matematikisht trofeun që në fakt do të ishte pronë e tyre dhe për çështje golavarazhi dhe në rast të dy humbjeve në dy javët e mbetura.
Në stadiumin “Luigji Dytë” për skuadrën e Jardim vendosi lojtari më i lakuar i këtij viti, Mbappe, me 18-vjeçarin që realizoi një tjetër gol prej lojtari të madh duke i dhënë mundësinë skuadrës së tij të fitojë titullin e 8-të në histori.

Gjithashtu lexo

Befasi, ky është trajneri i ri i Bayernit

Thomas Tuchel do të emërohet pasardhës i Carlo Ancelottit në bankinën e kampionit të Bundesligës. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *