Home / Kryesoret / Moti në Maqedoni

Moti në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe i ngrohetë. Do të fryejë erë e lehtë perëndimore, ndërsa pasdiete në rajonet malore do të ketë kushte për reshje të shkurta të shiut.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 9 deri 14 gradë, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 19 deri 31 gradë celcius.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm me temperaturë maksimale deri 28 gradë celcius.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *