Home / Kryesoret / Moti sot në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm me periudha dielli, pasdite do të ketë reshje të kohëpaskohshme të shiut, sidomos në pjesët perëndimore dhe lindore të vendit.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 4 deri 12 gradë, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 15 deri 23 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm me temperaturë maksimale deri 22 gradë Celsius.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *