Home / Kryesoret / MPB-ja kallëzon penalisht edhe dy persona tjerë për dhunën në Kuvendin e Maqedonisë

MPB-ja kallëzon penalisht edhe dy persona tjerë për dhunën në Kuvendin e Maqedonisë

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) bën të ditur se në lidhje me zhvillimet në Kuvendin e Maqedonisë, më 27 prill të këtij viti, janë ngritur edhe dy padi penale tjera,

 

Bëhet fjalë për A.B (60) nga Tetova dhe A.SH (22) nga Shkupi, të cilët dyshohet se kanë kryer veprën penale të ”pjesëmarrjes në turmë që do të pengojë personin zyrtar në kryerjen e detyrës zyrtare”.

Janë siguruar video inçizimet, ndërkaq personat janë marrë në pyetje dhe janë liruar. Aktivitetet për ndriçimin e plotë të rastit vazhdojnë më tej.

Gjithashtu lexo

“Çështja mes Shkupit dhe Beogradit shkakton shqetësime në Athinë”

Gazeta greke “Kathimerini” shkruan se diplomatët grek me shqetësime i ndjekin ngjarjet në Ballkan, pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *