Home / Kuriozitete / Mrekulli, foshnja lind pa frymë- rikthehet në jetë pas 22 minutash

Mrekulli, foshnja lind pa frymë- rikthehet në jetë pas 22 minutash

jë foshnje, e cila nuk mori frymë për 22 minuta pas lindjes, u shpëtua nga një ekip doktorësh në spitalin Rosie në Kembrixh.

Prindërit e vajzës së quajtur “Matilda mrekullia” pasi mbijetoj, i janë falënderues stafit mjekësor për refuzimin që të heqin dorë nga fëmija, shkruan Cambridge-News, përcjell Klan Kosova.

Rachel Norey-it, 34 vjeçare dhe burrit të saj Dan iu ishte thënë të përgatitën për me të keqen pas lindjes së vështirë.

“Kjo është një mrekulli dhe nuk mund ta besojmë se e kemi sot atë në krahë,”-ka thënë e ëma e fëmijës.

Matilda kaloi një muaj në Spitalin Rosie, një javë në spitalin Aleksandra në Harlow dhe më pas u lirua për në shtëpi.

Rachel Norey at Matilda's bedside shortly after her birth.

 

The couple have since thanked the medical team who kept Matilda alive.

Gjithashtu lexo

Shitet shtëpia më e lartë në botë (Foto/Video)

Shtëpia më e lartë në botë e njohur si “Falkon nest” në Prescott të Arizonës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *