Home / Kryesoret / Mukovski largon gazetarët, nuk e komenton hapjen e dyerve të Kuvendit (Video)

Mukovski largon gazetarët, nuk e komenton hapjen e dyerve të Kuvendit (Video)

Njëherë ju dhashë deklaratë, nuk do të ju jap përsëri”, kështu është përgjigjur deputeti i VMRO-DPMNE-së, Kërste Muskovski, në pyetjen e gazetarëve se si i komenton pamjet ku ai shihet duke hapur dyert protestuesve për tu futur në Kuvend, në natën e 27 prillit.

Në video-materialet e publikuara disa ditë më parë, ai bashkë me dy kolegë tjerë nga VMRO-DPMNE shihen duke hapur dyert e Kuvendit dhe duke i orientuar protestuesit drejt sallës së konferencave ku ndodheshin deputetët e shumicës parlamentare.

Prokuroria Themelore ende nuk ka marrë asnjë veprim ndaj këtyre deputetëve.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *