Home / Lajme / Maqedoni / Mysafirë nga tre kontinente marrin pjesë në trajnim për marketing në Strugë

Mysafirë nga tre kontinente marrin pjesë në trajnim për marketing në Strugë

Rreth 100 ekspertë të marketingut nga 11 shtete të ndryshme të tre kontinenteve marrin pjesë në punëtorinë e trajnimit të fundit në kuadër të projektit ”Politikbërësit e rinj të marketingut për zhvillim të qëndrueshëm”,

Bëhet fjalë për aktivitet që mbështetet nga Komisioni Evropian (KE) e destinuar për promovimin e potencialit ekonomik të Maqedonisë, me qëllim të thellimit të njohurive të marketingut përmes prezantimit më të mirë të përbashkët dhe informimit në funksion të lidhjes së drejtpërdrejtë me ekonomiktë e vendeve pjesëmarrëse në projekt.

Pjesëmarrësit janë nga Maqedonia, Bullgaria, Gana, Kirgistani, Nepali, Polonia, Rumania, Kroacia, Sllovakia, Sllovenia dhe Çekia. Aktiviteti mbahet në Strugë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *