Home / Kryesoret / NATA E PËRGJAKSHME/Drejtori i “Bujqësores” së Tetovës shumë afër Selës dhe Zaevit! (FOTO)

NATA E PËRGJAKSHME/Drejtori i “Bujqësores” së Tetovës shumë afër Selës dhe Zaevit! (FOTO)

Lidhur me ngjarjet e përgjakshme që ndodhën me 27 prill në Kuvendin e Maqedonisë, nga ana e Sektorit të Punëve të Brendshme në Shkup janë marrë masat dhe po bëhen edhe hapa konkretë në identifikimin e personave të tjerë që kanë marrë pjesë në këto ngjarje.

CentarNews ka publikuar fotografi të të dyshuarve të dhunshëm, për të cilët policia është vënë në kërkim dhe ka kërkuar edhe ndihmën e qytetarëve në identifikimin e tyre

Për identifikimin më të lehtë dhe më shpejt fotot janë shpërndarë në të gjitha stacionet policore, ndërsa MPB-ja do të arrestojë të gjithë ata që kanë hyrë në Kuvend. Janë identifikuar 245 dhunues, por çdo ditë po identifikohen persona të tjerë.

Në mesin e tyre është identifikuar edhe drejtori i Shkollës së Mesme Profesionale ‘Mosha Pijade” në Tetovë, Aleksandër Baçevski./TetovaNews

Fotografi të personave të tjerë që janë në kërkim:

 

SHPËRNDAJE

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *