Home / Lajme / Maqedoni / Ndërpritet seanca për Grupin e Kumanovës, të akuzuarit qortohen me gjykatësen

Ndërpritet seanca për Grupin e Kumanovës, të akuzuarit qortohen me gjykatësen

Të akuzuarit e Grupit të Kumanovës janë qortuar me gjykatësen në seancën gjyqësore pasi që janë refuzuar propozimet e tyre për tërheqjen e trupit gjykues,

 

Të gjithë të akuzuarit janë ngritur në këmbë dhe kanë filluar që të flasin pa u dhënë leje nga gjykatësja, e cila një nga një i largoi nga salla. Ata thonë se gjykata nuk dëshron që të dëgjojë të vërtetën dhe se të gjitha propozimet e tyre janë refuzuar me qëllim që të mos gjenden organizatorët e rastit ”Lagjja e Trimave”.

Për këtë arsye, gjykatësja ka dhënë pauzë për të marrë vendim nëse ka kushte për të vazhduar seancën, apo jo.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *