Home / Lajme / Kronika e zezë / Ndërron jetë pedagogu i UNT-së Valben Mustafa

Ndërron jetë pedagogu i UNT-së Valben Mustafa

Pas një sëmundje të shkurtër, të martën mbrëma ndërroi jetë profesori universitar Valben Mustafa (21 dhejtor, 1968) nga Struga. Valbeni, profesor i Arkitekturës në Universitetin “Nëna Terezë” në Shkup, për një kohë gjatë ka qenë edhe një ndër inxhinierët kryesore në Ministrinë e Transportit dhe Lidhjeve. Varrimi i të ndjerit do të bëhet sot (e mërkurë) pas namazit të iqindisë në varrezat e qytetit në Strugë. Pas vetes, Valbeni la bashkëshorten dhe djalin, 7-vjeçar.

Gjithashtu lexo

Kontrollohen lokalet e zhurmshme në Tetovë – (VIDEO)

Të dielën  rreth orës 1.00 pjestarë të policisë nga Sektori për Punë të Brendëshme në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *