Home / Lajme / Maqedoni / Ndryshim i ri i motit gjatë fundjavës në Maqedoni

Ndryshim i ri i motit gjatë fundjavës në Maqedoni

Nën ndikimin e masës së lagësht ajrore dhe jostabile prej ditës së premte do të pasojë destabilizim më i theksueshëm i motit dhe në ditët në vijim, ku në disa vende do të ketë reshje të rrëmbyeshme të shiut dhe bubullima,

Siç kumtoi DPHM, lokalisht proceset do të jenë më intensive, në formë të motit të lig me reshje intensive të shiut, paraqitje të breshrit dhe erë e fortë, veçanërisht të premten dhe të shtunën.

Mot i ndryshueshëm dhe jostabil do të ketë edhe gjatë javës së ardhshme të punës

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *