Home / Lajme / Botë / Në një aksident rrugor në Meksikë humbën jetën të paktën 12 persona

Në një aksident rrugor në Meksikë humbën jetën të paktën 12 persona

Të paktën 12 persona humbën jetën, ndërsa 30 janë lënduar pasi që një autobus mbrëmë doli nga rruga në rajonin malor në pjesën jugore të Meksikës, në afërsi të qytetit me Guatemalën.

Autobusi u rrëzua në një humnerë 90-metërshe.

“Aksidenti ndodhi në afërsi të qytetit Motozintla, kur autobusi doli nga rruga dhe u rrëzua në një humnerë. Udhëtarët  po ktheheshin nga një pushimore shpirtërore në Bregun e Paqësorit”, njoftoi ndihma e shpejtë në shtetin federal meksikan Çijapas.

Gjithashtu lexo

Ankara: Gjermania nuk mund ta diktojë politikën e BE-së

Ministri turk i Bashkimit Evropian Jomer Çelik citoi se deklarata e kancelares Angela Merkel për …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *