Home / Kryesoret / Në një lagje të Shkupit, vlon nga policia, arrestohet sulmuesi i Zaevit (Foto)

Në një lagje të Shkupit, vlon nga policia, arrestohet sulmuesi i Zaevit (Foto)

Situatë mjaft e tensionuar dhe forca të shtuara policore vërehen te Stacioni Policor “Kisella Vodë” për shkak se sot rreth orës 09 e 30 minuta në stacionin policor “Kisella Vodë” janë mbledhur rreth 25 qytetarë nga shoqata “Qoseto”, për shkak se nga Sektori për krim të dhunshëm i MPB-së në këtë stacion policor është marë në bisedë informative personi Goran Angelov.

Ai ishte një nga sulmuesit e Zoran Zaevit dhe deputetëve tjerë në dhunën më 27 prill që ndodhi në Parlament, transmeton Gazeta Lajm.

Policia e Maqedonisë ka marrë një aksion për arrestimin e të gjithë huliganëve që i sulmuan gazetarët dhe deputetët në kuvendin e maqedonisë ku më së shumti e pësoi kryetari i Lr-Pdsh-së Ziadin Sela.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *