Home / Lajme / Rajon / Në Shkodër konfiskohen 90 kg Cannabis Sattiva, dy të arrestuar

Në Shkodër konfiskohen 90 kg Cannabis Sattiva, dy të arrestuar

Policia në Shkodër ka arrestuar në flagrancë dy persona, si dhe ka konfiskuar 90 kg lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva dhe një armë zjarri.

Policia e Shqipërisë njofton se u finalizua me sukses operacioni policor i koduar “Alavana”, ku u bë e mundur arrestimi i P.Ç, 54 vjeç, banues në fshatin Grudë e Re, Njësia Administrative Rrethina, Shkodër, për veprat penale ”Prodhim e shitje të lëndëve narkotike” dhe ” Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit“, si dhe M.M, 51 vjeç, banues në fshatin Xhan, Njësia Administrative Pult, Shkodër, për veprën penale ”Prodhim e shitje të lëndëve narkotike”.

“Arrestimi i këtyre shtetasve u bë pasi gjatë kontrrolleve të ushtruara në banesën e shtetasit P.Ç, në vendin e quajtur Alavana, fshati Xhan, Njësia Administrative Pult, Shkodër, u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale 9 kg lëndë narkotike e llojit Cannabis Sattiva, dhe një armë zjarri tip pushkë 20-she, me një krëhër me 20 fishekë. Gjithashtu gjatë kontrolleve të ushtruara në afërsi të banesës së shtetasit M.M, në vendin e quajtur Tebreg, fshati Xhan, u gjet dhe u sekuestrua në cilësinë e provës materiale 81 kg lëndë narkotike e llojit Cannabis Sattiva”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprime të mëtejshme.

Gjithashtu lexo

Emigranti shqiptar gjen portofolin me dollarë në New York dhe ia dorëzon të zonjës

Një emigrant nga Dibra e Madhe, i cili jeton në Staten Island, Nju Jork, ka …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *