Home / Lajme / Maqedoni / Në Shkup u diskutua për BE-në, migrantët, ekonominë dhe solidaritetin

Në Shkup u diskutua për BE-në, migrantët, ekonominë dhe solidaritetin

Në Universitetin Kolegji Amerikan në Shkup u organizua një konferencë ku është diskutuar për BE-në, migrantët, zhvillimin ekonomik dhe solidaritetin.

 

Në konferencë u diskutua edhe për të ardhmen e BE-së pas daljes së Britanisë së Madhe. Pjesëmarrës ishin euroambasadori, Samuel Zhbogar, por edhe ish-kryetari i Kroacisë, Ivo Josipoviq.

Gjithashtu, në konferencë u prezantuan edhe të dhëna për ndikimin e lëvizjeve të migrntëve mbi zhvillimin e arkitekturës dhe formave arkitektonike. Pjesëmarrës në konferncë kishte edhe nga SHBA-të, Spanja, Mali i Zi dhe Britania e Madhe.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *