Home / Lajme / Rajon / Në Shqipëri arrestohet një biznesmen grek për spiunazh

Në Shqipëri arrestohet një biznesmen grek për spiunazh

 Autoritetet e Shqipërisë në aeroportin në Tiranë kanë arrestuar një biznesmen grek i akuzuar për spiunazh, bënë të ditur mediat greke,

Sipas gazetës “Imersia” është arrestuar një burrë 52 vjeçar, i cili ka pasur biznes në Shqipëri në sferën e ndërtimtarisë.

Në çantën e tij janë zbuluar “materiale zbuluese”.

Gazeta thekson se në lajmet në mediat shqiptare për arrestimin e biznesmenit grek janë transmetuar kuadro nga arrestimi gjatë javës së kaluar të iranianit në Tiranë nën akuzën e njëjtë për spiunazh.

Gjithashtu lexo

Rrahje masive në Shkup

Në një restorant në rrugën “Bosnja dhe Hercegovina” në Shkup ka ndodhur një rrahje mes …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *