Home / Lajme / Maqedoni / Nedellkovski mbështetë personat e akuzuar për dhunë në Kuvendin e Maqedonisë (Foto)

Nedellkovski mbështetë personat e akuzuar për dhunë në Kuvendin e Maqedonisë (Foto)

Edhe në seancën e sotme gjyqësore, të dyshuarit për dhunë në Kuvendin e Maqedonisë mbështeten nga një grup protestuesish, ndër të cilët edhe gazetari kontraverz, Milenko Nedellkovski,

 

Makfax bën të ditur se ai është paraqitur para Gjykatës Themelore Shkupi 1, shpërndau disa flamuj të Maqedonisë dhe më pastaj u largua.

Më herët, Nedellkovski bëri thirrje publike që të mbështeten personat e akuzuar, dy nga të cilët edhe me tentimvrasje. Ai u bëri thirrje edhe deputetëve të OBRM-PDUKM-së që të dalin në mbështetje të tyre./Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *