Home / Lajme / Nesta: Nuk doja të largohesha prej Lazios, por gjithçka më dha Milani

Nesta: Nuk doja të largohesha prej Lazios, por gjithçka më dha Milani

Si sot para pesë vjetësh, Milani përshëndetej me Alessandro Nestën, një ndër qendërmbrojtësit më të mirë në botë në dekadat e fundit.

Intervistuar nga Corrriere dello Sport, Nesta ka folur nga Miami, ku po mëson profesionin e trajnerit ndërsa ka zbuluar disa të pathëna deri më tani rreth karrierës sportive.

“Nuk doja të ikja nga Lazo, e shihja të ardhmen tek ai klub, nuk isha gati të ndahesha nga klubi i jetës sime, ku mendoja se do mbyllja karrierën. Dy vite para kalimit te Milani më kishte kërkuar Real Madridi, e pabesueshme kur e mendoj tani”.

“Megjithatë, shkova te Milani, thuajse me detyrim. Tani falënderoj Zotin, kam fituar gjithçka, jam ndjerë mrekullisht në Milano. Ançeloti është më i miri: na ka bërë ta jetonim mirë futbollin dhe të fitonim shumë”.

Nesta ka lëvdata për Alesio Romagnolin, i konsideruar si pasardhësi i ish-reprezentuesit italian.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *