Home / Kryesoret / Nga Kabineti i Ivanovit paralajmërojnë dhënien e mandatit?!

Nga Kabineti i Ivanovit paralajmërojnë dhënien e mandatit?!

Nga Kabineti i presidentit Gjorge Ivanov sot kanë deklaruar se pas pranimit të letrës nga kryeparlamentari Talat Xhaferi, Ivanovi do të veprojë konform Kushtetutës së Republikës së Maqedonisë,

Kabineti i Kryetarit të shtetit vërteton se ka arritur letër nga Kuvendi i Republikës së Maqedonisë. Kryetari i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, do të veprojë në bazë të Kushtetutës së Republikës së Maqedonisë dhe praktikave të deritanishme.”, thuan nga Kabineti i krxetarit në përgjigjen e pyetjes nga Radio Evropa e Lirë, se a ka arritur shkresa zyrtare e kryeparlamentarit.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *