Home / Lajme / Maqedoni / Ngritet shtatë kallëzime penale për dhunën në Kuvendin e Maqedonisë

Ngritet shtatë kallëzime penale për dhunën në Kuvendin e Maqedonisë

Në lidhje me sulmin në Kuvendin e Maqedonisë ku u dhunuan fizikisht gazetarë dhe deputetë të shumicës parlamentare, MPB-ja bën të ditur se janë ngritur shtatë kallëzime penale,

D.T (42), N.P (39), B.G (43), të gjithë nga Shkupi, si edhe G.A (43) ng Velesi ngarkohen me akuzën e ”pjesëmarrjes në turmë që pengon personin zyrtar të kryej detyrën zyrtare”.

Ndërkaq, A.P (39), I.K (37) dhe N.V (39), që të gjithë nga Shkupi, ngarkohen me akuzën e ”pjesëmarrjes në turmë për të kryer vepër penale”.

Gjithashtu lexo

Sali Berisha: “Shkëndija” e Tetovës bën sot historinë!

Ish- kryeministri Sali Berisha i kushton një status ndeshjes mes Milanit dhe Shkëndijës së Tetovës, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *