Home / Kryesoret / Nikollovska: Gjyqësi e pavarur s’është mision i pamundshëm

Nikollovska: Gjyqësi e pavarur s’është mision i pamundshëm

Misioni për gjyqësi të pavarur nuk është e pamundshme. Nevojitet rivlerësim i punës së gjykatësve, nëse doni edhe të prokurorëve dhe të disa avokatëve, ka thënë në intervistën për REL, Margarita Caca Nikollovska, kryetare e Gjykatës supreme të Bosnjë e Hercegovinës dhe ish gjykatëse në Strasburg.

“Ne kemi gjykatës të cilët janë zgjedhur sipas tefterit, që kanë kaluar nëpër githa instancat gjyqësore, që kanë treguar punë joprofesionale, jocilësore, kemi situata të drejtësisë selektive, të dy vendimeve të ndryshme nga një këshill gjyqësor…”, ka thënë Nikollovska.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *