Home / Lajme / Maqedoni / Nikollovski: Nuk kemi asgjë kundër shqipëtarve, por nuk mund të punojmë në dëm të Kushtetutës

Nikollovski: Nuk kemi asgjë kundër shqipëtarve, por nuk mund të punojmë në dëm të Kushtetutës

Aleksandar Nikollovski nga OBRM-PDUKM, i ftuar në emisionin ‘Faktor 24’ me Gorazd Çomovski të TV24, ka folur tematika të ndryshme si dhe politikën aktuale në vend,

 

‘OBRM-PDUKM nuk ka asgjë kundër shqiptarëve në RM, përkundrazi duan së bashku të ndërtojmë, është partneri më i mirë i tyre. Por gjithashtu OBRM-PDUKM nuk do të pajtohet asnjëherë të punojë në dëm të Kushtetutës dhe ligjeve të RM-së dhe në dëm të maqedonasve dhe etnive tjera në Maqedoni’, ka theksuar ndër të tjera Nikollovski.

Gjithashtu lexo

“Çështja mes Shkupit dhe Beogradit shkakton shqetësime në Athinë”

Gazeta greke “Kathimerini” shkruan se diplomatët grek me shqetësime i ndjekin ngjarjet në Ballkan, pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *