Home / Lajme / Botë / Nis takimi Erdogan-Putin

Nis takimi Erdogan-Putin

Ka nisur takimi mes Presidentit të Turqisë Recep Tayyip Erdoğan dhe presidentit rus Vladimir Putin, raporton Anadolu Agency (AA).

Takimi i cili ka nisur në rezidencën presidenciale shtetërore në Soçi të Rusisë orën 13.35, pas fjalimit përshëndetës do të vazhdojë me dyer të mbyllura për median.

Në takim të pranishëm janë edhe ministri i Jashtëm turk Mevlüt Çavuşoğlu, zv.sekretari i përgjithshëm i Presidencës turke Ibrahim Kalın dhe kreu i shërbimeve inteligjente Hakan Fidan.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *