Home / Lajme / Kronika e zezë / Nuk i hapet parashuta, vdes parashutisti

Nuk i hapet parashuta, vdes parashutisti

Një anëtar i ekipit të fluturimit të Marinës së SHBA-së u vra të dielën kur parashuta e tij nuk funksionoi gjatë një kërcimi në ekip, shkruan BBC,

Ekipi i njohur si “Brigjet e Brishtë” po  bënte një kërcim të koordinuar në qytetin e Jersey, si pjesë e aktiviteteve të planifikuara të javës së Flotës, tha në një konferencë për shtyp John Scorby Jr. nga Marina.

Mjeti nuk u hap si duhet dhe mbaroi në lumin Hudson. Personeli i Gardës Bregdetare mori parashutistin dhe e dërguan në Qëndren Mjekësore të Jerseyt, ku në 13:10 ai u shpall i vdekur, shton Scorby.

Java e Flotës është një festë njëjavore gjatë së cilës njerëzit në zonën e Nju Jorkut mund të takohen me marinarë, detarë dhe roje bregdetare, ku edhe dëshmojnë aftësitë e tyre tënë shërbimet detare.

Gjithashtu lexo

28 vjeçarja shqiptare që u dogj në azil, vetë ia vuri flakën objektit

Gruaja 28-vjeçare nga Shqipëria, e cila u gjet e vdekur pas shpërthimit të zjarrit në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *