Home / Kryesoret / NXËNËSIT E NAIM FRASHËRIT AKSION HUMANITAR – (VIDEO)

NXËNËSIT E NAIM FRASHËRIT AKSION HUMANITAR – (VIDEO)

Nxënësit e shkollës fillore Naim Frashëri, në bashkëpunim me  mësuesit e  tyre kanë organizuar një aksion për grumbullimin e mjeteve për të ndihmuar nxënësit e paraleles me nevoja të veçanta në shkollën fillore Liria në Tetovë. Ata sot kanë dorëzuar mjetet drejtuesve të kësaj parelel duke shprehur ndihmesën dhe solidarzimin me këta nxënës, përcjellë Televizioni Koha.

Përndrysh,e nxënësit e shkollës fillore Naim Frashëri,poashtu një aktivitete humanitar e kanë vazhduar edhe në shkolla të tjera të tetovës. /Tv Koha/

 

Gjithashtu lexo

Kallëzim penal deri te PSP nga Mehmeti, Llatas dhe Talevska kundër biznesmenit Palevski

Ashtu siç u informua dje nga Telegrafi, biznesmeni Ljupço Palevski është marrë në pyetje informative …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *